<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Bejo &#8211; Tomato nasiona Holenderskie</title>
	<atom:link href="https://tomato.poznan.pl/producent/bejo/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://tomato.poznan.pl</link>
	<description>Sklep z nasionami profesjonalnymi</description>
	<lastBuildDate>Thu, 13 Aug 2026 08:43:09 +0000</lastBuildDate>
	<language>pl-PL</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=7.0.7</generator>

<image>
	<url>https://tomato.poznan.pl/wp-content/uploads/2020/01/cropped-tomato-logo-icon-32x32.png</url>
	<title>Bejo &#8211; Tomato nasiona Holenderskie</title>
	<link>https://tomato.poznan.pl</link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Rzodkiewka Rosetta F1</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/rzodkiewka-rosetta-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/rzodkiewka-rosetta-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Sklep Tomato]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 03 Sep 2021 10:00:11 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=11594</guid>

					<description><![CDATA[<p>Rzodkiewka Rosetta F1 &#8211; opis odmiany Rzodkiewka Rosetta F1 firmy Bejo Zaden to odmiana dedykowana profesjonalnym gospodarstwom warzywniczym, które operują w modelu ciągłej podaży surowca na świeży rynek. Rosetta F1 charakteryzuje się bardzo krótkim okresem wegetacji wynoszącym około 30 dni, co umożliwia prowadzenie wielokrotnych cykli produkcyjnych w jednym sezonie wegetacyjnym.</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/rzodkiewka-rosetta-f1/">Rzodkiewka Rosetta F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h3 data-start="80" data-end="417">Rzodkiewka Rosetta F1 &#8211; opis odmiany</h3>
<p data-start="80" data-end="417">Rzodkiewka Rosetta F1 firmy Bejo Zaden to odmiana dedykowana profesjonalnym gospodarstwom warzywniczym, które operują w modelu ciągłej podaży surowca na świeży rynek.</p>
<p data-start="419" data-end="787">Rosetta F1 charakteryzuje się bardzo krótkim okresem wegetacji wynoszącym około 30 dni, co umożliwia prowadzenie wielokrotnych cykli produkcyjnych w jednym sezonie wegetacyjnym. Cecha ta bezpośrednio przekłada się na zwiększenie efektywności wykorzystania stanowiska oraz optymalizację rotacji upraw.</p>
<p data-start="789" data-end="1160">Odmiana wykazuje wysoką tolerancję na mączniaka rzekomego, co w praktyce produkcyjnej ogranicza presję patogenów i redukuje konieczność interwencji chemicznej. Jednocześnie wysoka tolerancja na pękanie zgrubień zapewnia stabilność jakości plonu nawet w warunkach zmiennych parametrów wilgotnościowych gleby.</p>
<p data-start="1162" data-end="1608">Rzodkiewka Rosetta F1 tworzy kuliste, intensywnie wybarwione zgrubienia o błyszczącej skórce, które spełniają wymagania rynku świeżych warzyw pod względem jednolitości i atrakcyjności wizualnej. Silnie osadzona, ciemnozielona nać zwiększa odporność mechaniczną roślin podczas zbioru oraz ułatwia operacje logistyczne, w tym zbiór i przygotowanie produktu do sprzedaży.</p>
<p data-start="1610" data-end="1980">W kontekście technologii uprawy odmiana przeznaczona jest do całorocznej produkcji w otwartym gruncie (wiosna &#8211; lato &#8211; jesień), przy optymalnej normie wysiewu na poziomie 2,0 &#8211; 2,5 mln nasion/ha. Takie zagęszczenie umożliwia uzyskanie wysokiego, wyrównanego plonu jednostkowego oraz maksymalizację efektywności powierzchni produkcyjnej.</p>
<p data-start="1982" data-end="2265">Rosetta F1 jest szczególnie rekomendowana dla producentów prowadzących intensywną uprawę kontraktową oraz dla gospodarstw specjalizujących się w zaopatrzeniu sieci handlowych, gdzie kluczowe znaczenie mają: powtarzalność partii, jednolitość kalibru oraz wysoka trwałość pozbiorcza.</p>
<p data-start="2267" data-end="2307"><strong data-start="2267" data-end="2305">Najważniejsze cechy odmiany:</strong></p>
<ul data-start="2308" data-end="2662">
<li data-section-id="bpo8fb" data-start="2308" data-end="2365">rzodkiewka Rosetta F1 &#8211; odmiana do uprawy w gruncie</li>
<li data-section-id="3uo7yy" data-start="2366" data-end="2412">bardzo krótki okres wegetacji (ok. 30 dni)</li>
<li data-section-id="ctjdgw" data-start="2413" data-end="2456">wysoka tolerancja na mączniaka rzekomego</li>
<li data-section-id="1rntlx8" data-start="2457" data-end="2495">brak tendencji do pękania zgrubień</li>
<li data-section-id="1jyg043" data-start="2496" data-end="2570">kuliste, intensywnie czerwone zgrubienia o wysokiej wartości handlowej</li>
<li data-section-id="mqui6g" data-start="2571" data-end="2610">przeznaczenie: świeży rynek, produkcja towarowa</li>
</ul>
<p>Zachęcamy do zapoznania się z innymi odmianami rzodkiewek, które znajda państwo w zakładce: <a href="https://tomato.poznan.pl/?s=rzodkiewka&amp;post_type=product">rzodkiewka.</a></p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/rzodkiewka-rosetta-f1/">Rzodkiewka Rosetta F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/rzodkiewka-rosetta-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Cebula ozima Tatra (BGS 399) F1</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-tatra-bgs-399-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-tatra-bgs-399-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Sklep Tomato]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 24 Jun 2026 12:08:24 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=23535</guid>

					<description><![CDATA[<p class="PDq2pG_selectionAnchorContainer" data-start="57" data-end="103">Mieszańcowa cebula ozima w typie odmiany Swift</p>
<p data-start="105" data-end="170">wczesna • wysoka tolerancja na jarowizację • wysoki plon handlowy</p>
<p data-start="172" data-end="247">Przeznaczenie: świeży rynek i przechowywanie<br data-start="216" data-end="219" />Termin siewu: 10–20 sierpnia</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-tatra-bgs-399-f1/">Cebula ozima Tatra (BGS 399) F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h1 data-start="272" data-end="607">Cebula ozima Tatra (BGS 399) F1 to nowość firmy Bejo.</h1>
<p data-start="272" data-end="607">Cebula Tatra to wczesna odmiana mieszańcowa przeznaczona do profesjonalnej produkcji na świeży rynek oraz do krótkiego przechowywania. Odmiana została wyhodowana w typie popularnej odmiany Swift, zachowując jej najważniejsze cechy użytkowe, takie jak wysoka plenność, wyrównanie oraz niezawodność w produkcji ozimej.</p>
<p data-start="609" data-end="844">Tatra F1 wyróżnia się wysoką tolerancją na jarowizację, co zwiększa bezpieczeństwo produkcji i ogranicza ryzyko wybijania roślin w pędy kwiatostanowe po zimie. Dzięki wysokiemu wyrównaniu cebul pozwala uzyskać atrakcyjny plon handlowy.</p>
<h3 data-section-id="hq7log" data-start="851" data-end="877">CHARAKTERYSTYKA ODMIANY</h3>
<ul data-start="879" data-end="1128">
<li data-section-id="1wcms1g" data-start="879" data-end="914">mieszańcowa odmiana cebuli ozimej</li>
<li data-section-id="4vzcnz" data-start="915" data-end="924">wczesna</li>
<li data-section-id="1w8qmb4" data-start="925" data-end="948">odmiana w typie znanej od wielu lat cebulo ozimej Swift</li>
<li data-section-id="1kzmob4" data-start="949" data-end="978">wysoki potencjał plonowania</li>
<li data-section-id="1w9jkez" data-start="979" data-end="1013">wysoka tolerancja na jarowizację</li>
<li data-section-id="zpvxls" data-start="1014" data-end="1040">wysokie wyrównanie plonu</li>
<li data-section-id="30dml1" data-start="1041" data-end="1065">wysoka jakość handlowa</li>
<li data-section-id="1lxveaq" data-start="1066" data-end="1096">wzniesiony pokrój szczypioru</li>
<li data-section-id="urnn1u" data-start="1097" data-end="1128">okres wegetacji około 280 dni</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1gxhw6c" data-start="1269" data-end="1293">CHARAKTERYSTYKA CEBUL</h3>
<ul data-start="1295" data-end="1431">
<li data-section-id="x5fg0m" data-start="1295" data-end="1313">kształt: kulisty</li>
<li data-section-id="1qea4wx" data-start="1314" data-end="1334">kolor łuski: żółty</li>
<li data-section-id="b8donc" data-start="1335" data-end="1348">mocna łuska</li>
<li data-section-id="1hbylxa" data-start="1349" data-end="1380">bardzo dobre wyrównanie cebul</li>
<li data-section-id="30dml1" data-start="1381" data-end="1405">wysoka jakość handlowa</li>
<li data-section-id="257xgu" data-start="1406" data-end="1431">atrakcyjny wygląd plonu</li>
</ul>
<p data-start="1433" data-end="1540">Kuliste cebule o mocnej łusce dobrze prezentują się po zbiorze i są cenione przez odbiorców rynku świeżego.</p>
<h3 data-section-id="1nkocp" data-start="1547" data-end="1574">ODPORNOŚCI I ZDROWOTNOŚĆ</h3>
<ul data-start="1576" data-end="1642">
<li data-section-id="1k4cp5r" data-start="1576" data-end="1642">Średnia tolerancja na  Foc – fuzarioza cebuli (<em data-start="1606" data-end="1626">Fusarium oxysporum</em> f. sp. <em data-start="1634" data-end="1641">cepae</em>)</li>
</ul>
<h3 data-section-id="n071y8" data-start="1769" data-end="1799">KLUCZOWE ZALETY PRODUKCYJNE</h3>
<ul data-start="1801" data-end="2007">
<li data-section-id="1w9jkez" data-start="1801" data-end="1835">wysoka tolerancja na jarowizację</li>
<li data-section-id="1ywy963" data-start="1836" data-end="1858">wysoki plon handlowy</li>
<li data-section-id="1hbylxa" data-start="1859" data-end="1890">bardzo dobre wyrównanie cebul</li>
<li data-section-id="1716gls" data-start="1891" data-end="1910">mocna żółta łuska</li>
<li data-section-id="150jenr" data-start="1911" data-end="1934">wczesny termin zbioru</li>
<li data-section-id="z7ppd" data-start="1935" data-end="1971">możliwość krótkiego przechowywania</li>
<li data-section-id="1an92e4" data-start="1972" data-end="2007">odmiana w sprawdzonym typie Swift</li>
</ul>
<h3 data-section-id="65zrwb" data-start="2143" data-end="2164">WYMAGANIA UPRAWOWE</h3>
<ul data-start="2166" data-end="2274">
<li data-section-id="l9577x" data-start="2166" data-end="2196">termin siewu: 10 &#8211; 20 sierpnia</li>
<li data-section-id="l6xskt" data-start="2197" data-end="2234">termin zbioru: 1 czerwca &#8211; 10 lipca</li>
<li data-section-id="ccukcj" data-start="2235" data-end="2274">norma wysiewu: 0,75 &#8211; 1,0 mln nasion/ha</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1ud43vi" data-start="2281" data-end="2296">ZASTOSOWANIE</h3>
<ul data-start="2298" data-end="2337">
<li data-section-id="11twwna" data-start="2298" data-end="2312">świeży rynek</li>
<li data-section-id="18zv6fm" data-start="2313" data-end="2337">krótkie przechowywanie</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1exndc7" data-start="2344" data-end="2375">NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA</h3>
<p data-start="2377" data-end="2429">Czy odmiana Tatra posiada tolerancję na jarowizację?</p>
<p data-start="2431" data-end="2544">Tak, odmiana posiada wysoką tolerancję na jarowizację, co ogranicza ryzyko wybijania roślin w pędy kwiatostanowe.</p>
<p data-start="2546" data-end="2585">Czy Tatra nadaje się do przechowywania?</p>
<p data-start="2587" data-end="2711">Tak, cebule można przechowywać od około 10 lipca do końca września, przy zachowaniu odpowiednich warunków przechowalniczych.</p>
<p data-start="2713" data-end="2769">Czy odmiana Tatra jest mieszańcem w typie odmiany Swift?</p>
<p data-start="2771" data-end="2889">Tak, Tatra F1 jest odmianą mieszańcową wyhodowaną w typie odmiany Swift, zachowującą jej najważniejsze cechy użytkowe.</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-tatra-bgs-399-f1/">Cebula ozima Tatra (BGS 399) F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-tatra-bgs-399-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Cebula ozima Bridger F1</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-bridger-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-bridger-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Sklep Tomato]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 24 Jun 2026 10:16:51 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=23531</guid>

					<description><![CDATA[<p class="PDq2pG_selectionAnchorContainer" data-start="49" data-end="101">Mieszańcowa cebula ozima do profesjonalnej produkcji</p>
<p data-start="103" data-end="193">wysoka plenność • bardzo silny system korzeniowy • wysoka tolerancja na mróz i jarowizację</p>
<p data-start="195" data-end="270">Przeznaczenie: świeży rynek i przechowywanie<br data-start="239" data-end="242" />Termin siewu: 10 - 20 sierpnia</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-bridger-f1/">Cebula ozima Bridger F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h1 data-start="295" data-end="602">Cebula ozima Bridger F1 to średnio wczesna odmiana mieszańcowa.</h1>
<p data-start="295" data-end="602">Cebula Bridget F1 to odmiana, która wyróżnia się bardzo silnym systemem korzeniowym, wysokim potencjałem plonowania oraz bardzo dobrą tolerancją na niskie temperatury i jarowizację.</p>
<p data-start="604" data-end="830">Bridger F1 należy do grupy odmian zapewniających bezpieczne przezimowanie plantacji oraz stabilny plon wysokiej jakości. Dzięki mocnej łusce, cienkiej szyjce i bardzo twardym cebulom doskonale sprawdza się w obrocie handlowym.</p>
<h3 data-section-id="hq7log" data-start="837" data-end="863">CHARAKTERYSTYKA ODMIANY</h3>
<ul data-start="865" data-end="1125">
<li data-section-id="1wcms1g" data-start="865" data-end="900">mieszańcowa odmiana cebuli ozimej</li>
<li data-section-id="1k88ue7" data-start="901" data-end="918">średnio wczesna</li>
<li data-section-id="1kzmob4" data-start="919" data-end="948">wysoki potencjał plonowania</li>
<li data-section-id="8aw4lf" data-start="949" data-end="981">bardzo silny system korzeniowy</li>
<li data-section-id="wgz3uj" data-start="982" data-end="1023">wysoka tolerancja na niskie temperatury</li>
<li data-section-id="1w9jkez" data-start="1024" data-end="1058">wysoka tolerancja na jarowizację</li>
<li data-section-id="1lxveaq" data-start="1059" data-end="1089">wzniesiony pokrój szczypioru</li>
<li data-section-id="1h4nx8e" data-start="1090" data-end="1125">okres wegetacji około 280 &#8211; 285 dni</li>
</ul>
<p data-start="1127" data-end="1256">Silny system korzeniowy pozwala roślinom efektywnie pobierać wodę i składniki pokarmowe, co przekłada się na stabilne plonowanie.</p>
<h3 data-section-id="1gxhw6c" data-start="1263" data-end="1287">CHARAKTERYSTYKA CEBUL</h3>
<ul data-start="1289" data-end="1434">
<li data-section-id="x5fg0m" data-start="1289" data-end="1307">kształt: kulisty</li>
<li data-section-id="1qea4wx" data-start="1308" data-end="1328">kolor łuski: żółty</li>
<li data-section-id="1wzta2p" data-start="1329" data-end="1351">bardzo twarde cebule</li>
<li data-section-id="38w0q0" data-start="1352" data-end="1372">bardzo mocna łuska</li>
<li data-section-id="i89zar" data-start="1373" data-end="1388">cienka szyjka</li>
<li data-section-id="19zl814" data-start="1389" data-end="1409">wysokie wyrównanie</li>
<li data-section-id="30dml1" data-start="1410" data-end="1434">wysoka jakość handlowa</li>
</ul>
<p data-start="1436" data-end="1526">Mocna łuska ogranicza uszkodzenia mechaniczne podczas zbioru, transportu i przechowywania.</p>
<h3 data-section-id="1nkocp" data-start="1533" data-end="1560">ODPORNOŚCI I ZDROWOTNOŚĆ</h3>
<ul data-start="1562" data-end="1691">
<li data-section-id="1253eny" data-start="1562" data-end="1624">Foc – fuzarioza cebuli (<em data-start="1588" data-end="1608">Fusarium oxysporum</em> f. sp. <em data-start="1616" data-end="1623">cepae</em>)</li>
<li data-section-id="13f5whg" data-start="1625" data-end="1691">Pt – różowa zgnilizna korzeni cebuli (<em data-start="1665" data-end="1690">Pyrenochaeta terrestris</em>)</li>
</ul>
<h3 data-section-id="n071y8" data-start="1835" data-end="1865">KLUCZOWE ZALETY PRODUKCYJNE</h3>
<ul data-start="1867" data-end="2105">
<li data-section-id="1ywy963" data-start="1867" data-end="1889">wysoki plon handlowy</li>
<li data-section-id="8aw4lf" data-start="1890" data-end="1922">bardzo silny system korzeniowy</li>
<li data-section-id="wgz3uj" data-start="1923" data-end="1964">wysoka tolerancja na niskie temperatury</li>
<li data-section-id="1w9jkez" data-start="1965" data-end="1999">wysoka tolerancja na jarowizację</li>
<li data-section-id="38w0q0" data-start="2000" data-end="2020">bardzo mocna łuska</li>
<li data-section-id="1wzta2p" data-start="2021" data-end="2043">bardzo twarde cebule</li>
<li data-section-id="30dml1" data-start="2044" data-end="2068">wysoka jakość handlowa</li>
<li data-section-id="z7ppd" data-start="2069" data-end="2105">możliwość krótkiego przechowywania</li>
</ul>
<p data-start="2107" data-end="2225">Bridger F1 jest odmianą cenioną przez producentów za niezawodność, bezpieczeństwo przezimowania i wysoką jakość plonu.</p>
<h3 data-section-id="65zrwb" data-start="2232" data-end="2253">WYMAGANIA UPRAWOWE</h3>
<ul data-start="2255" data-end="2363">
<li data-section-id="l9577x" data-start="2255" data-end="2285">termin siewu: 10 &#8211; 20 sierpnia</li>
<li data-section-id="l6xskt" data-start="2286" data-end="2323">termin zbioru: 1 czerwca &#8211; 10 lipca</li>
<li data-section-id="ccukcj" data-start="2324" data-end="2363">norma wysiewu: 0,75 &#8211; 1,0 mln nasion/ha</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1ud43vi" data-start="2370" data-end="2385">ZASTOSOWANIE</h3>
<ul data-start="2387" data-end="2426">
<li data-section-id="11twwna" data-start="2387" data-end="2401">świeży rynek</li>
<li data-section-id="11twwna" data-start="2387" data-end="2401">przemysł</li>
<li data-section-id="18zv6fm" data-start="2402" data-end="2426">krótkie przechowywanie</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1exndc7" data-start="2433" data-end="2464">NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)</h3>
<p data-start="2466" data-end="2502">Jakie cechy ma cebula ozima Bridger?</p>
<p data-start="2504" data-end="2640">Bridger F1 to średnio wczesna, wysokoplenna odmiana ozima o żółtej łusce, bardzo silnym systemie korzeniowym i bardzo twardych cebulach.</p>
<p data-start="2642" data-end="2678">Kiedy wysiewać cebulę ozimą Bridger?</p>
<p data-start="2680" data-end="2748">Zalecany termin siewu odmiany Bridger przypada od 10 do 20 sierpnia.</p>
<p data-start="2750" data-end="2783">Co wyróżnia cebulę ozimą Bridger?</p>
<p data-start="2785" data-end="2919">Odmiana Bridger charakteryzuje się wysoką tolerancją na niskie temperatury oraz jarowizację, co zwiększa bezpieczeństwo uprawy ozimej.</p>
<h2 data-section-id="1p7yv5a" data-start="2926" data-end="2941">PODSUMOWANIE</h2>
<p data-start="2943" data-end="3220">Bridger F1 to profesjonalna odmiana cebuli ozimej dla producentów oczekujących wysokiego plonu, bardzo mocnej łuski oraz wysokiej tolerancji na mróz i jarowizację. Dzięki silnemu systemowi korzeniowemu i wysokiej jakości handlowej cebul stanowi pewny wybór do produkcji ozimej.</p>
<p data-start="2943" data-end="3220">Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji na Youtube: <a href="https://www.youtube.com/watch?v=071G62RcxRI">ELEMENT, OLYMPIC, BRIDGER – Którą odmianę cebuli ozimej Ty wybierzesz?</a></p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-bridger-f1/">Cebula ozima Bridger F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-bridger-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Cebula ozima Olympic F1</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-olympic-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-olympic-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Sklep Tomato]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 24 Jun 2026 09:50:10 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=23527</guid>

					<description><![CDATA[<p class="PDq2pG_selectionAnchorContainer" data-start="49" data-end="101">Mieszańcowa cebula ozima do profesjonalnej produkcji</p>
<p data-start="103" data-end="189">wysoka plenność • bardzo dobra zimotrwałość • wysoka tolerancja na mączniaka rzekomego</p>
<p data-start="191" data-end="274">Przeznaczenie: świeży rynek i krótkie przechowywanie<br data-start="243" data-end="246" />Termin siewu: 10 - 20 sierpnia</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-olympic-f1/">Cebula ozima Olympic F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h1 data-start="299" data-end="594">Cebula ozima Olympic F1 to plenna odmiana mieszańcowa przeznaczona do produkcji na świeży rynek.</h1>
<p data-start="299" data-end="594">Odmiana wyróżnia się bardzo dobrą zimotrwałością, wysoką zdrowotnością oraz dobrą tolerancją na jarowizację, dzięki czemu zapewnia stabilne plonowanie w warunkach uprawy ozimej.</p>
<p data-start="596" data-end="842">Olympic F1 jest odmianą nieco późniejszą od odmiany Element F1, co pozwala producentom wydłużyć okres zbiorów cebuli ozimej. Tworzy bardzo twarde, kuliste cebule o mocnej łusce i cienkiej szyjce, które charakteryzują się wysoką jakością handlową.</p>
<h3 data-section-id="hq7log" data-start="849" data-end="875">CHARAKTERYSTYKA ODMIANY</h3>
<ul data-start="877" data-end="1179">
<li data-section-id="1wcms1g" data-start="877" data-end="912">mieszańcowa odmiana cebuli ozimej</li>
<li data-section-id="1kzmob4" data-start="913" data-end="942">wysoki potencjał plonowania</li>
<li data-section-id="15ictya" data-start="943" data-end="970">bardzo dobra zimotrwałość</li>
<li data-section-id="1i7auwp" data-start="971" data-end="1004">dobra tolerancja na jarowizację</li>
<li data-section-id="1mvfgtr" data-start="1005" data-end="1032">wysoka zdrowotność roślin</li>
<li data-section-id="ngkpcc" data-start="1033" data-end="1075">wysoka tolerancja na mączniaka rzekomego</li>
<li data-section-id="1lxveaq" data-start="1076" data-end="1106">wzniesiony pokrój szczypioru</li>
<li data-section-id="11tu920" data-start="1107" data-end="1138">okres wegetacji około 275 dni</li>
<li data-section-id="1sj4vcs" data-start="1139" data-end="1179">odmiana nieco późniejsza od Element F1</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1gxhw6c" data-start="1186" data-end="1210">CHARAKTERYSTYKA CEBUL</h3>
<ul data-start="1212" data-end="1350">
<li data-section-id="x5fg0m" data-start="1212" data-end="1230">kształt: kulisty</li>
<li data-section-id="1wzta2p" data-start="1231" data-end="1253">bardzo twarde cebule</li>
<li data-section-id="gp2tdv" data-start="1254" data-end="1288">mocna, dobrze przylegająca łuska</li>
<li data-section-id="i89zar" data-start="1289" data-end="1304">cienka szyjka</li>
<li data-section-id="19zl814" data-start="1305" data-end="1325">wysokie wyrównanie</li>
<li data-section-id="30dml1" data-start="1326" data-end="1350">wysoka jakość handlowa</li>
</ul>
<p data-start="1352" data-end="1453">Dzięki mocnej łusce cebule dobrze znoszą transport i zachowują atrakcyjny wygląd handlowy po zbiorze.</p>
<h3 data-section-id="1nkocp" data-start="1460" data-end="1487">ODPORNOŚCI I ZDROWOTNOŚĆ</h3>
<ul data-start="1489" data-end="1647">
<li data-section-id="dvt2x0" data-start="1489" data-end="1565">wysoka tolerancja na mączniaka rzekomego cebuli (<em data-start="1540" data-end="1564">Peronospora destructor</em>)</li>
<li data-section-id="e21aj1" data-start="1566" data-end="1619">wysoka tolerancja na wybijanie w pędy kwiatostanowe</li>
<li data-section-id="15ictya" data-start="1620" data-end="1647">bardzo dobra zimotrwałość</li>
</ul>
<h3 data-section-id="n071y8" data-start="1769" data-end="1799">KLUCZOWE ZALETY PRODUKCYJNE</h3>
<ul data-start="1801" data-end="1990">
<li data-section-id="1ywy963" data-start="1801" data-end="1823">wysoki plon handlowy</li>
<li data-section-id="15ictya" data-start="1824" data-end="1851">bardzo dobra zimotrwałość</li>
<li data-section-id="ngkpcc" data-start="1852" data-end="1894">wysoka tolerancja na mączniaka rzekomego</li>
<li data-section-id="1i7auwp" data-start="1895" data-end="1928">dobra tolerancja na jarowizację</li>
<li data-section-id="b8donc" data-start="1929" data-end="1942">mocna łuska</li>
<li data-section-id="1wzta2p" data-start="1943" data-end="1965">bardzo twarde cebule</li>
<li data-section-id="30dml1" data-start="1966" data-end="1990">wysoka jakość handlowa</li>
</ul>
<p data-start="1992" data-end="2108">Olympic F1 należy do odmian cenionych za połączenie wysokiego plonu, zdrowotności oraz bezpieczeństwa uprawy ozimej.</p>
<h3 data-section-id="65zrwb" data-start="2115" data-end="2136">WYMAGANIA UPRAWOWE</h3>
<ul data-start="2138" data-end="2246">
<li data-section-id="l9577x" data-start="2138" data-end="2168">termin siewu: 10 &#8211; 20 sierpnia</li>
<li data-section-id="1re20gf" data-start="2169" data-end="2206">termin zbioru: 10 maja &#8211; 30 czerwca</li>
<li data-section-id="ccukcj" data-start="2207" data-end="2246">norma wysiewu: 0,75 &#8211; 1,0 mln nasion/ha</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1ud43vi" data-start="2253" data-end="2268">ZASTOSOWANIE</h3>
<ul data-start="2270" data-end="2309">
<li data-section-id="11twwna" data-start="2270" data-end="2284">świeży rynek</li>
<li data-section-id="18zv6fm" data-start="2285" data-end="2309">krótkie przechowywanie</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1exndc7" data-start="2316" data-end="2347">NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)</h3>
<p data-start="2349" data-end="2383">Czy cebula Olympic ma mocną łuskę?</p>
<p data-start="2385" data-end="2559">Tak. Każda cebula mieszańcowa ozima ma lepszą łuskę od odmian ustalonych, a Olympic F1 szczególnie wyróżnia się mocną, dobrze przylegającą łuską oraz wysoką twardością cebul.</p>
<p data-start="2561" data-end="2599">Czy cebulę Olympic można przechowywać?</p>
<p data-start="2601" data-end="2748">Cebulę Olympic można przechowywać do końca lipca. Cebule ozime nie posiadają takich samych zdolności przechowalniczych jak cebule wysiewane wiosną.</p>
<p data-start="2750" data-end="2804">Czy cebula Olympic odznacza się dużą mrozoodpornością?</p>
<p data-start="2806" data-end="2954">Tak. Olympic F1 w warunkach klimatycznych Polski charakteryzuje się bardzo dobrą zimotrwałością i dobrze znosi niskie temperatury w okresie zimowym.</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-olympic-f1/">Cebula ozima Olympic F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-olympic-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Cebula ozima Red Spring F1</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-red-spring-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-red-spring-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Sklep Tomato]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 22 Jun 2026 13:37:02 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=23517</guid>

					<description><![CDATA[<p>Cebula ozima Red Spring F1 to mieszańcowa odmiana o intensywnie czerwonej łusce. Red Spring wyróżnia się bardzo wysokim potencjałem plonowania, silnym systemem korzeniowym oraz atrakcyjnym wyglądem handlowym. Odmiana pozwala uzyskać wysokiej jakości plon czerwonej cebuli już na początku sezonu, co stanowi istotną przewagę handlową. CHARAKTERYSTYKA ODMIANY mieszańcowa odmiana cebuli ozimej</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-red-spring-f1/">Cebula ozima Red Spring F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h1 data-start="3946" data-end="4200">Cebula ozima Red Spring F1 to mieszańcowa odmiana o intensywnie czerwonej łusce.</h1>
<p data-start="3946" data-end="4200">Red Spring wyróżnia się bardzo wysokim potencjałem plonowania, silnym systemem korzeniowym oraz atrakcyjnym wyglądem handlowym.</p>
<p data-start="4202" data-end="4326">Odmiana pozwala uzyskać wysokiej jakości plon czerwonej cebuli już na początku sezonu, co stanowi istotną przewagę handlową.</p>
<h3 data-section-id="hq7log" data-start="4333" data-end="4359">CHARAKTERYSTYKA ODMIANY</h3>
<ul data-start="4361" data-end="4561">
<li data-section-id="1ss4qr8" data-start="4361" data-end="4398">mieszańcowa odmiana cebuli ozimej</li>
<li data-section-id="16zrrz7" data-start="4399" data-end="4426">silny system korzeniowy</li>
<li data-section-id="djx35c" data-start="4427" data-end="4465">bardzo wysoki potencjał plonowania</li>
<li data-section-id="py6sd9" data-start="4466" data-end="4498">wysoka jakość handlowa plonu</li>
<li data-section-id="13b4ahj" data-start="4499" data-end="4527">wzniesiony pokrój roślin</li>
<li data-section-id="uyb435" data-start="4528" data-end="4561">okres wegetacji około 283 dni</li>
</ul>
<p data-start="4563" data-end="4661">Odmiana dobrze wykorzystuje dostępne składniki pokarmowe i wodę, co sprzyja stabilnemu plonowaniu.</p>
<h3 data-section-id="1gxhw6c" data-start="4668" data-end="4692">CHARAKTERYSTYKA CEBUL</h3>
<ul data-start="4694" data-end="4828">
<li data-section-id="hiznti" data-start="4694" data-end="4714">kształt: kulisty</li>
<li data-section-id="1h5zvab" data-start="4715" data-end="4742">bardzo dobre wyrównanie</li>
<li data-section-id="1r8s5eg" data-start="4743" data-end="4773">intensywnie czerwona łuska</li>
<li data-section-id="4otgo" data-start="4774" data-end="4804">atrakcyjny wygląd handlowy</li>
<li data-section-id="1prb3vv" data-start="4805" data-end="4828">wysoka jakość plonu</li>
</ul>
<p data-start="4830" data-end="4908">Cebule wyróżniają się intensywnym wybarwieniem oraz bardzo dobrym wyrównaniem.</p>
<h3 data-section-id="1nkocp" data-start="4915" data-end="4942">ODPORNOŚCI I ZDROWOTNOŚĆ</h3>
<ul data-start="4944" data-end="5069">
<li data-section-id="1xarawu" data-start="4944" data-end="5004">Foc – fuzarioza cebuli (Fusarium oxysporum f. sp. cepae)</li>
<li data-section-id="6g5z78" data-start="5005" data-end="5069">Pt – różowa zgnilizna korzeni cebuli (Pyrenochaeta terrestris)</li>
</ul>
<p data-start="5071" data-end="5188">Pakiet odporności zwiększa bezpieczeństwo produkcji oraz ogranicza ryzyko strat powodowanych przez choroby odglebowe.</p>
<h3 data-section-id="n071y8" data-start="5195" data-end="5225">KLUCZOWE ZALETY PRODUKCYJNE</h3>
<ul data-start="5227" data-end="5436">
<li data-section-id="kn7oy3" data-start="5227" data-end="5258">bardzo wysoki plon handlowy</li>
<li data-section-id="16zrrz7" data-start="5259" data-end="5286">silny system korzeniowy</li>
<li data-section-id="1tvt61y" data-start="5287" data-end="5329">atrakcyjna, intensywnie czerwona łuska</li>
<li data-section-id="1akwd1a" data-start="5330" data-end="5363">bardzo dobre wyrównanie cebul</li>
<li data-section-id="1ysrtcx" data-start="5364" data-end="5402">możliwość krótkiego przechowywania</li>
<li data-section-id="1vlctpp" data-start="5403" data-end="5436">wysoka wartość handlowa plonu</li>
</ul>
<p data-start="5438" data-end="5543">Odmiana szczególnie ceniona przez producentów za połączenie wysokiego plonu i atrakcyjnego wyglądu cebul.</p>
<h3 data-section-id="65zrwb" data-start="5550" data-end="5571">WYMAGANIA UPRAWOWE</h3>
<ul data-start="5573" data-end="5762">
<li data-section-id="1okpjnx" data-start="5573" data-end="5605">termin siewu: 10 &#8211; 20 sierpnia</li>
<li data-section-id="1ufub1x" data-start="5606" data-end="5627">zbiór: 1 &#8211; 20 lipca</li>
<li data-section-id="fdfg6i" data-start="5628" data-end="5662">stanowisko: ciepłe i słoneczne</li>
<li data-section-id="9a958w" data-start="5663" data-end="5720">gleba: żyzna, dobrze uprawiona, umiarkowanie wilgotna</li>
<li data-section-id="vub4sj" data-start="5721" data-end="5762">norma wysiewu: 0,75 &#8211; 1,0 mln nasion/ha</li>
</ul>
<p data-start="5764" data-end="5874">Prawidłowe przygotowanie stanowiska oraz terminowy siew mają kluczowe znaczenie dla uzyskania wysokiego plonu.</p>
<h3 data-section-id="1ud43vi" data-start="5881" data-end="5896">ZASTOSOWANIE</h3>
<ul data-start="5898" data-end="5967">
<li data-section-id="1z07t8m" data-start="5898" data-end="5914">świeży rynek</li>
<li data-section-id="1onju1e" data-start="5915" data-end="5941">krótkie przechowywanie</li>
<li data-section-id="19zt6ib" data-start="5942" data-end="5967">sprzedaż bezpośrednia</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1exndc7" data-start="5974" data-end="6005">NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA</h3>
<h3 data-section-id="1r3bixg" data-start="6007" data-end="6053">Jakie cechy ma cebula ozima Red Spring F1?</h3>
<p data-start="6055" data-end="6212">Red Spring F1 tworzy bardzo wyrównane, kuliste cebule o intensywnie czerwonej łusce. Odmiana charakteryzuje się wysokim plonem i silnym systemem korzeniowym.</p>
<h3 data-section-id="gdfjwm" data-start="6214" data-end="6260">Kiedy wysiewać cebulę ozimą Red Spring F1?</h3>
<p data-start="6262" data-end="6372">Zalecany termin siewu przypada od 10 do 20 sierpnia. Zbiór odbywa się najczęściej od początku do połowy lipca.</p>
<h3 data-section-id="1ouipr6" data-start="6374" data-end="6424">Jakie wymagania ma cebula ozima Red Spring F1?</h3>
<p data-start="6426" data-end="6551">Najlepiej rośnie na ciepłych, słonecznych stanowiskach oraz na żyznych, dobrze uprawionych i umiarkowanie wilgotnych glebach.</p>
<h3 data-section-id="1p7yv5a" data-start="6558" data-end="6573">PODSUMOWANIE</h3>
<p data-start="6575" data-end="6761">Red Spring F1 to profesjonalna odmiana czerwonej cebuli ozimej dla producentów oczekujących wysokiego plonu, atrakcyjnego wybarwienia cebul oraz dobrej jakości handlowej na świeży rynek.</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-red-spring-f1/">Cebula ozima Red Spring F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-red-spring-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Cebula ozima Element F1</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-element-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-element-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Sklep Tomato]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 22 Jun 2026 13:28:33 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=23515</guid>

					<description><![CDATA[<p data-start="49" data-end="96">Najwcześniejsza cebula ozima w portfolio Bejo</p>
<p data-start="98" data-end="165">bardzo wczesny zbiór • wysoka zimotrwałość • wysoki plon handlowy</p>
<p data-start="167" data-end="225">Przeznaczenie: świeży rynek<br data-start="194" data-end="197" />Termin siewu: 10 - 20 sierpnia</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-element-f1/">Cebula ozima Element F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h1 data-start="250" data-end="477">Cebula ozima Element F1 to mieszańcowa odmiana przeznaczona do profesjonalnej produkcji ozimej na świeży rynek.</h1>
<p data-start="250" data-end="477">Element jest jedną z najwcześniejszych odmian dostępnych na rynku, umożliwiającą rozpoczęcie zbiorów już od połowy czerwca.</p>
<p data-start="479" data-end="697">Odmiana została wyhodowana z myślą o producentach nastawionych na uzyskanie bardzo wczesnego plonu handlowego. Łączy wysoką zimotrwałość, tolerancję na wybijanie w pędy kwiatostanowe oraz bardzo dobre wyrównanie cebul.</p>
<h3 data-section-id="hq7log" data-start="704" data-end="730">CHARAKTERYSTYKA ODMIANY</h3>
<ul data-start="732" data-end="974">
<li data-section-id="1129nsj" data-start="732" data-end="772">odmiana mieszańcowa do uprawy ozimej</li>
<li data-section-id="7p0hx6" data-start="773" data-end="823">jedna z najwcześniejszych odmian cebuli ozimej</li>
<li data-section-id="1ftlggg" data-start="824" data-end="855">wysoki potencjał plonowania</li>
<li data-section-id="zxvo25" data-start="856" data-end="911">wysoka tolerancja na wybijanie w pędy kwiatostanowe</li>
<li data-section-id="13b4ahj" data-start="912" data-end="940">wzniesiony pokrój roślin</li>
<li data-section-id="w3hrvh" data-start="941" data-end="974">okres wegetacji około 270 dni</li>
</ul>
<p data-start="976" data-end="1070">Odmiana umożliwia uzyskanie bardzo wczesnego plonu przy zachowaniu wysokiej jakości handlowej.</p>
<h3 data-section-id="1gxhw6c" data-start="1077" data-end="1101">CHARAKTERYSTYKA CEBUL</h3>
<ul data-start="1103" data-end="1277">
<li data-section-id="hiznti" data-start="1103" data-end="1123">kształt: kulisty</li>
<li data-section-id="1h5zvab" data-start="1124" data-end="1151">bardzo dobre wyrównanie</li>
<li data-section-id="217pe3" data-start="1152" data-end="1198">twarda łuska dobrze przylegająca do cebuli</li>
<li data-section-id="yrhhwz" data-start="1199" data-end="1216">cienka szyjka</li>
<li data-section-id="b11mdx" data-start="1217" data-end="1243">wysoka jakość handlowa</li>
<li data-section-id="k15rnc" data-start="1244" data-end="1277">szybkie dosychanie po zbiorze</li>
</ul>
<p data-start="1279" data-end="1369">Już w połowie czerwca możliwy jest zbiór cebul z dobrze wykształconą i przylegającą łuską.</p>
<h3 data-section-id="1nkocp" data-start="1376" data-end="1403">ODPORNOŚCI I ZDROWOTNOŚĆ</h3>
<p data-start="1405" data-end="1511">Odmiana wyróżnia się bardzo dobrą zimotrwałością oraz wysoką tolerancją na wybijanie w pędy kwiatostanowe.</p>
<p data-start="1513" data-end="1631">W praktyce produkcyjnej rośliny dobrze znoszą krótkotrwałe spadki temperatur bez okrywy śnieżnej nawet do około -15°C.</p>
<h3 data-section-id="n071y8" data-start="1638" data-end="1668">KLUCZOWE ZALETY PRODUKCYJNE</h3>
<ul data-start="1670" data-end="1902">
<li data-section-id="1v399p3" data-start="1670" data-end="1694">bardzo wczesny zbiór</li>
<li data-section-id="g6rqp7" data-start="1695" data-end="1719">wysoki plon handlowy</li>
<li data-section-id="1nday1s" data-start="1720" data-end="1743">wysoka zimotrwałość</li>
<li data-section-id="145bl33" data-start="1744" data-end="1806">tolerancja na jarowizację i wybijanie w pędy kwiatostanowe</li>
<li data-section-id="ot0b86" data-start="1807" data-end="1851">wyrównane cebule o atrakcyjnym wyglądzie</li>
<li data-section-id="yv5pdz" data-start="1852" data-end="1902">szybkie wejście na rynek z produktem handlowym</li>
</ul>
<p data-start="1904" data-end="1998">Element F1 pozwala producentowi uzyskać przewagę rynkową dzięki bardzo wczesnej podaży cebuli.</p>
<h3 data-section-id="65zrwb" data-start="2005" data-end="2026">WYMAGANIA UPRAWOWE</h3>
<ul data-start="2028" data-end="2242">
<li data-section-id="1okpjnx" data-start="2028" data-end="2060">termin siewu: 10 &#8211; 20 sierpnia</li>
<li data-section-id="1m8oyak" data-start="2061" data-end="2106">zbiór: od połowy maja  do końca czerwca</li>
<li data-section-id="1vi1np8" data-start="2107" data-end="2153">stanowisko: ciepłe, przewiewne i słoneczne</li>
<li data-section-id="6hbd3f" data-start="2154" data-end="2200">gleba: żyzna, próchniczna i przepuszczalna</li>
<li data-section-id="vub4sj" data-start="2201" data-end="2242">norma wysiewu: 0,75 &#8211; 1,0 mln nasion/ha</li>
</ul>
<p data-start="2244" data-end="2374">W uprawie cebuli ozimej kluczowe znaczenie ma prawidłowy termin siewu, który pozwala roślinom odpowiednio przygotować się do zimy.</p>
<h3 data-section-id="1ud43vi" data-start="2381" data-end="2396">ZASTOSOWANIE</h3>
<ul data-start="2398" data-end="2449">
<li data-section-id="1z07t8m" data-start="2398" data-end="2414">świeży rynek</li>
<li data-section-id="1twsl7g" data-start="2415" data-end="2449">bardzo wczesna sprzedaż cebuli</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1exndc7" data-start="2456" data-end="2487">NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)</h3>
<h3 data-section-id="1rk76uk" data-start="2489" data-end="2526">Czy Element F1 jest mrozoodporny?</h3>
<p data-start="2528" data-end="2626">Tak. Odmiana dobrze znosi krótkotrwałe spadki temperatur bez okrywy śnieżnej nawet do około -15°C.</p>
<h3 data-section-id="rug6l7" data-start="2628" data-end="2671">Kiedy przypada zbiór cebuli Element F1?</h3>
<p data-start="2673" data-end="2847">Pierwsze zbiory można rozpocząć już w pod koniec maja. Główny termin zbioru przypada od połowy czerwca do końca czerwca, w zależności od przebiegu pogody i technologii uprawy.</p>
<h3><span style="font-size: 1.28571rem">PODSUMOWANIE</span></h3>
<p data-start="3168" data-end="3472">Element F1 to jedna z najwcześniejszych odmian cebuli ozimej dostępnych dla profesjonalnych producentów. Dzięki wysokiej zimotrwałości, tolerancji na wybijanie w pędy kwiatostanowe oraz bardzo wczesnemu terminowi zbioru pozwala uzyskać wysokiej jakości plon wtedy, gdy ceny rynkowe są najatrakcyjniejsze.</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-element-f1/">Cebula ozima Element F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-element-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Ogórek Avenger F1</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/ogorek-avenger-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/ogorek-avenger-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Robert Pszczoła]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 13 Apr 2026 09:07:27 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=13956</guid>

					<description><![CDATA[<p data-start="169" data-end="219">Odmiana gruntowa do profesjonalnej uprawy ogórka</p>
<p data-start="221" data-end="287">wysoka i stabilna plenność • wyrównane owoce • brak przerastania</p>
<p data-start="289" data-end="373">Przeznaczenie: kiszenie, konserwowanie i świeży rynek<br data-start="342" data-end="345" />Termin siewu: maj - czerwiec</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/ogorek-avenger-f1/">Ogórek Avenger F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h1 data-section-id="1n5d92" data-start="462" data-end="478">Ogórek Avenger F1 &#8211; wysoka plenność i stabilność w uprawie towarowej</h1>
<p data-start="398" data-end="741">Ogórek Avenger F1 to średniowczesna odmiana gruntowa przeznaczona do profesjonalnej produkcji, szczególnie polecana dla producentów nastawionych na przetwórstwo oraz świeży rynek. Odmiana wyróżnia się wysoką plennością, bardzo dobrą jakością owoców oraz brakiem tendencji do przerastania na grubość, co ma duże znaczenie w produkcji towarowej.</p>
<p data-start="743" data-end="858">Odmiana polecana do uprawy towarowej ogórka z przeznaczeniem na kiszenie, konserwowanie oraz sprzedaż bezpośrednią.</p>
<h3>CHARAKTERYSTYKA ODMIANY:</h3>
<ul data-start="909" data-end="1071">
<li data-section-id="v8kiyo" data-start="909" data-end="949">rośliny o przewadze kwiatów żeńskich</li>
<li data-section-id="h2od1s" data-start="950" data-end="1003">stabilne i wysokie plonowanie w różnych warunkach</li>
<li data-section-id="1a0e1xp" data-start="1004" data-end="1032">dobra zdrowotność roślin</li>
<li data-section-id="1de1gpd" data-start="1033" data-end="1071">przydatność do produkcji towarowej</li>
</ul>
<h3>CHARAKTERYSTYKA OWOCÓW:</h3>
<ul data-start="1162" data-end="1366">
<li data-section-id="ue2ikk" data-start="1162" data-end="1201">owoce jasnozielone, grubobrodawkowe</li>
<li data-section-id="nesyz2" data-start="1202" data-end="1245">wyrównane, o wysokiej jakości handlowej</li>
<li data-section-id="riuj8n" data-start="1246" data-end="1288">stosunek długości do grubości: 3,2 : 1</li>
<li data-section-id="py2wwp" data-start="1289" data-end="1334">brak tendencji do przerastania na grubość</li>
<li data-section-id="78mjxd" data-start="1335" data-end="1366">bardzo dobre walory smakowe</li>
</ul>
<h3>ODPORNOŚĆ I ZDROWOTNOŚĆ:</h3>
<p>&#8211; Wysoka tolerancja: Ccu (parch dyniowatych) / Px (mączniak prawdziwy)<br />
&#8211; Niska tolerancja: Cca (antraknoza dyniowatych) / CMV (wirus mozaiki ogórka) / CVYV (wirus żółtaczki nerwów ogórka) / Pcu (mączniak rzekomy ogórka) / ZYMV (wirus mozaiki cukinii)</p>
<p>Odmiana charakteryzuje się wysoką zdrowotnością, co zwiększa bezpieczeństwo produkcji w warunkach polowych.</p>
<h3>KLUCZOWE ZALETY PRODUKCYJNE:</h3>
<ul data-start="1712" data-end="1939">
<li data-section-id="hguy51" data-start="1712" data-end="1764">wysoka i stabilna plenność w produkcji towarowej</li>
<li data-section-id="wluk9y" data-start="1765" data-end="1820">wyrównanie owoców ułatwiające sprzedaż i sortowanie</li>
<li data-section-id="aiywlv" data-start="1821" data-end="1871">brak przerastania – ograniczenie strat jakości</li>
<li data-section-id="1lgcac" data-start="1872" data-end="1939">szerokie zastosowanie w przetwórstwie i sprzedaży bezpośredniej</li>
</ul>
<p data-start="1941" data-end="2008">Odmiana zapewnia stabilność produkcji w warunkach uprawy gruntowej.</p>
<h3>WYMAGANIA UPRAWOWE:</h3>
<ul data-start="1818" data-end="1935">
<li data-section-id="ev5xrt" data-start="1818" data-end="1840">siew: maj &#8211; czerwiec</li>
<li data-section-id="xa4ju" data-start="1841" data-end="1867">zbiór: lipiec &#8211; wrzesień</li>
<li data-section-id="c4mruj" data-start="1868" data-end="1893">stanowisko: słoneczne</li>
<li data-section-id="1865btf" data-start="1894" data-end="1935">obsada: 50-60 tys. szt./ha</li>
</ul>
<h3>ZASTOSOWANIE:</h3>
<ul data-start="1957" data-end="2004">
<li data-section-id="lr127e" data-start="1957" data-end="1974">konserwowanie</li>
<li data-section-id="36zmxw" data-start="1975" data-end="1987">kiszenie</li>
<li data-section-id="1z07t8m" data-start="1988" data-end="2004">świeży rynek</li>
</ul>
<h3 data-start="2011" data-end="2040">NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ):</h3>
<p data-start="2042" data-end="2196">Jaki ogórek nadaje się do konserwowania?<br data-start="2082" data-end="2085" />Ogórek Avenger to odmiana o wyrównanych owocach i wysokiej jakości, idealna do konserwowania oraz przetwórstwa.</p>
<p data-start="2198" data-end="2315">Jaki ogórek ma jasnozieloną skórkę?<br data-start="2233" data-end="2236" />Ogórek Avenger wyróżnia się jasnozieloną skórką i grubobrodawkową powierzchnią.</p>
<p data-start="2317" data-end="2457">Jaki ogórek nadaje się do kiszenia?<br data-start="2352" data-end="2355" />Odmiana Avenger dobrze sprawdza się w kiszeniu dzięki wysokiej jakości owoców i stabilnemu plonowaniu.</p>
<h3>PODSUMOWANIE:</h3>
<p data-start="2479" data-end="2647">Ogórek Avenger F1 to odmiana dla profesjonalnych producentów, którzy oczekują stabilnego plonowania, wysokiej jakości owoców oraz szerokiego zastosowania w przetwórstwie i na świeżym rynku.</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/ogorek-avenger-f1/">Ogórek Avenger F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/ogorek-avenger-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Cebula Swift</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-swift-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-swift-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Sklep Tomato]]></dc:creator>
		<pubDate>Sun, 12 Apr 2026 11:44:36 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=3186</guid>

					<description><![CDATA[<p>Odmiana ozima do profesjonalnej uprawy</p>
<p>bardzo wysoka zimotrwałość • stabilne plonowanie • wyrównane cebule</p>
<p>Przeznaczenie: świeży rynek i przetwórstwo<br />
Termin siewu: 10-20 sierpnia</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-swift-f1/">Cebula Swift</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h1>Cebula ozima Swift &#8211; wysoka zimotrwałość i stabilny plon</h1>
<p>Cebula ozima Swift to sprawdzona odmiana przeznaczona do profesjonalnej uprawy ozimej, szczególnie polecana dla producentów nastawionych na wczesny zbiór oraz sprzedaż na świeży rynek i do przetwórstwa. Odmiana wyróżnia się bardzo dobrą zimotrwałością, wysoką plennością oraz wyrównanym plonem o dobrej jakości handlowej.</p>
<h3 data-section-id="idyzue" data-start="1594" data-end="1641">Charakterystyka odmiany cebuli ozimej Swift</h3>
<ul data-start="1643" data-end="1872">
<li data-section-id="1tlmbm0" data-start="1643" data-end="1709">odmiana o wysokiej zimotrwałości, odpowiednia do uprawy ozimej</li>
<li data-section-id="1llch2c" data-start="1710" data-end="1778">rośliny o wzniesionym pokroju ułatwiającym prowadzenie plantacji</li>
<li data-section-id="10ndd65" data-start="1779" data-end="1822">szczypior ciemnozielony, silny i zdrowy</li>
<li data-section-id="z480vx" data-start="1823" data-end="1872">dobra zdrowotność roślin w warunkach polowych</li>
</ul>
<h3>Charakterystyka cebul</h3>
<ul data-start="1906" data-end="2081">
<li data-section-id="ed9ko3" data-start="1906" data-end="1965">cebule wyrównane, kuliste, o wysokiej jakości handlowej</li>
<li data-section-id="dtpsiw" data-start="1966" data-end="2018">dobra struktura i trwałość, ułatwiająca sprzedaż</li>
<li data-section-id="dtd39r" data-start="2019" data-end="2081">możliwość krótkiego przechowywania do końca października</li>
</ul>
<h3 data-section-id="t7ofez" data-start="2088" data-end="2116">Odporności i zdrowotność</h3>
<ul data-start="2118" data-end="2170">
<li data-section-id="tw5qrz" data-start="2118" data-end="2170">IR: Foc (średnia tolerancja na fuzariozę cebuli)</li>
</ul>
<p data-start="2172" data-end="2288">Odmiana wykazuje dobrą tolerancję na choroby w standardowych warunkach uprawy, co zwiększa bezpieczeństwo produkcji.</p>
<h3 data-section-id="x4awf7" data-start="2295" data-end="2326">Kluczowe zalety produkcyjne</h3>
<ul data-start="2328" data-end="2555">
<li data-section-id="1tdv14t" data-start="2328" data-end="2395">bardzo wysoka zimotrwałość, ograniczająca ryzyko strat zimowych</li>
<li data-section-id="h2od1s" data-start="2396" data-end="2449">stabilne i wysokie plonowanie w różnych warunkach</li>
<li data-section-id="1mczp1n" data-start="2450" data-end="2504">wyrównanie cebul ułatwiające sprzedaż i sortowanie</li>
<li data-section-id="pta8s7" data-start="2505" data-end="2555">możliwość uzyskania wczesnego plonu handlowego</li>
</ul>
<h3 data-section-id="18x9a8o" data-start="1287" data-end="1309">Wymagania uprawowe</h3>
<ul data-start="1311" data-end="1471">
<li data-section-id="1wfuxwx" data-start="1311" data-end="1335">siew: 10-20 sierpnia</li>
<li data-section-id="uagdsz" data-start="1336" data-end="1371">norma wysiewu: 3-4 jednostki/ha</li>
<li data-section-id="t8sowr" data-start="1372" data-end="1409">zbiór: 01-31 lipiec</li>
<li data-section-id="c4mruj" data-start="1410" data-end="1435">stanowisko: słoneczne</li>
<li data-section-id="u9mt5i" data-start="1436" data-end="1471">gleba: żyzna, średnio zdrenowana</li>
</ul>
<h3 data-section-id="1x0f331" data-start="2738" data-end="2754">Zastosowanie</h3>
<ul data-start="2756" data-end="2816">
<li data-section-id="1z07t8m" data-start="2756" data-end="2772">świeży rynek</li>
<li data-section-id="1w2z2bs" data-start="2773" data-end="2789">przetwórstwo</li>
<li data-section-id="1ud8tmm" data-start="2790" data-end="2816">zastosowanie kulinarne</li>
</ul>
<h3 data-section-id="cxb2qs" data-start="1563" data-end="1595">Najczęściej zadawane pytania</h3>
<p data-start="1597" data-end="1769">Jaką cebulę wybrać do siewu na zimę?<br data-start="1633" data-end="1636" />Cebula ozima Swift to jedna z najlepszych odmian polecanych do siewu ozimego ze względu na wysoką zimotrwałość i stabilne plonowanie.</p>
<p data-start="1597" data-end="1769">Czy cebula ozima nadaje się do przetwórstwa?<br />
Odmiana Swift dobrze sprawdza się w przetwórstwie dzięki wyrównanym, kulistym cebulom o dobrej strukturze.</p>
<p data-start="1597" data-end="1769">Kiedy siać cebulę ozimą, aby dobrze przezimowała?<br />
Najlepszy termin siewu cebuli ozimej Swift to 10-20 sierpnia, co pozwala roślinom dobrze przygotować się do zimy.</p>
<h3>Podsumowanie</h3>
<p>Cebula ozima Swift to odmiana dla profesjonalnych producentów, którzy oczekują wysokiej zimotrwałości, wyrównanego plonu oraz pewności produkcji w warunkach uprawy ozimej.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Zapraszamy Państwa do poznania również innych odmian <a href="https://tomato.poznan.pl/kategoria-produktu/nasiona-cebuli/cebula-ozima/">cebuli ozimej </a>znajdujących się w naszej ofercie.</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-swift-f1/">Cebula Swift</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/cebula-ozima-swift-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Kapusta biała Axel F1</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-axel-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-axel-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Sklep Tomato]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 24 Nov 2025 13:54:56 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=22232</guid>

					<description><![CDATA[<p>Kapusta biała Axel F1  &#8211; opis odmiany Kapusta biała Axel F1 firmy Bejo to późna odmiana przeznaczona do intensywnej produkcji towarowej, szczególnie w gospodarstwach ukierunkowanych na długie przechowywanie plonu oraz zaopatrzenie rynku świeżego. Okres wegetacji odmiany Axel F1 wynosi około 135 dni od sadzenia, co klasyfikuje ją jako odmianę późną</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-axel-f1/">Kapusta biała Axel F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<h3>Kapusta biała Axel F1  &#8211; opis odmiany</h3>
<p>Kapusta biała Axel F1 firmy Bejo to późna odmiana przeznaczona do intensywnej produkcji towarowej, szczególnie w gospodarstwach ukierunkowanych na długie przechowywanie plonu oraz zaopatrzenie rynku świeżego. Okres wegetacji odmiany Axel F1 wynosi około 135 dni od sadzenia, co klasyfikuje ją jako odmianę późną o stabilnym, przewidywalnym plonie.</p>
<p>Rekomendowane zagęszczenie roślin wynosi minimum 40 &#8211; 45 tysięcy sztuk na hektar, co pozwala na osiągnięcie wyrównanych główek (średnio 2 &#8211; 4 kg) odpowiednimi z wymaganiami odbiorców hurtowych oraz sieci handlowych. Docelowe przeznaczenie odmiany obejmuje rynek świeży oraz bardzo długie przechowywanie &#8211; w praktyce handlowej do późnej wiosny, bez utraty jakości handlowej, jędrności i parametrów technologicznych główek. Odmiana dość szybko rośnie, dlatego hodowca zaleca sadzenie do gruntu po 1 czerwca.</p>
<p>Axel F1 wyróżnia się dodatkowo wysoką zdrowotnością polową i dobrą kondycją w przechowalni. Odmiana posiada wysoką tolerancję na fuzariozę kapusty (HR: Foc) oraz podwyższoną tolerancję na bakteriozę Xanthomonas campestris (IR: Xcc), a także ograniczoną podatność na uszkodzenia powodowane przez wciornastki, co pośrednio wynika z grubej warstwy wosku na liściach i zwartej budowy główek. Dla profesjonalnego producenta oznacza to większą stabilność plonu w sezonach stresowych, mniejsze straty jakościowe oraz potencjalnie niższe koszty ochrony chemicznej w całym cyklu produkcji.</p>
<h4>Główne cechy odmiany Axel F1:</h4>
<ol>
<li>silny wigor wzrostu i wysoki potencjał plonowania;</li>
<li>kuliste, wyrównane główki o masie 2 &#8211; 4 kg;</li>
<li>bardzo gruba warstwa wosku i dobra tolerancja na wciornastki;</li>
<li>przydatność do bardzo długiego przechowywania;</li>
<li>wysoka zdrowotność, w tym tolerancja na fuzariozę oraz na czarną zgniliznę.</li>
</ol>
<p>Zapraszamy do obejrzenia filmu o kapuście Axel: <a href="https://www.youtube.com/watch?v=ZS8BTV5ryr0">YouTube</a></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-axel-f1/">Kapusta biała Axel F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-axel-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Kapusta biała Excalibur F1</title>
		<link>https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-excalibur-f1/</link>
					<comments>https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-excalibur-f1/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Sklep Tomato]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 21 Nov 2025 15:10:30 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://tomato.poznan.pl/?post_type=product&#038;p=22227</guid>

					<description><![CDATA[<p>&#160; Kapusta biała Excalibur F1 &#8211; Opis odmiany Odmiana Excalibur F1 to wczesny mieszaniec kapusty białej, zaprojektowany z myślą o profesjonalnej produkcji na rynek świeży oraz przemysłowy (wczesne kwaszenie, surówki). Cykl uprawy tej odmiany wynosi około 78 &#8211; 81 dni. Zalecane zagęszczenie roślin w typowej produkcji przemysłowej (przy dochowaniu norm</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-excalibur-f1/">Kapusta biała Excalibur F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>&nbsp;</p>
<h3>Kapusta biała Excalibur F1 &#8211; Opis odmiany</h3>
<p>Odmiana Excalibur F1 to wczesny mieszaniec kapusty białej, zaprojektowany z myślą o profesjonalnej produkcji na rynek świeży oraz przemysłowy (wczesne kwaszenie, surówki). Cykl uprawy tej odmiany wynosi około 78 &#8211; 81 dni. Zalecane zagęszczenie roślin w typowej produkcji przemysłowej (przy dochowaniu norm agrotechnicznych dla średniowczesnych kapust) może oscylować w granicach około 35 000 &#8211; 40 000 roślin/ha. Odmiana przeznaczona jest zarówno na rynek świeży &#8211; główki kuliste, zwarte &#8211; jak i na potrzeby przetwórstwa: kwaśnienie, surówki, cięcie. W zakresie odporności cechuje się bardzo dobrą zdrowotnością: wysoka tolerancją na Fusarium oxysporum f. conglutinans (Foc) oraz umiarkowana tolerancją na Xanthomonas campestris pv. campestris (Xcc).</p>
<p>Dla producentów warzyw ukierunkowanych na optymalizację plonów, Excalibur F1 stanowi interesujący wybór w segmencie wczesnej kapusty do zarówno świeżego rynku, jak i przetwórstwa. Dzięki zwartości główek, dobrej zdrowotności i stabilnemu okresowi wegetacji, pozwala na skoncentrowane planowanie produkcji wczesnej (wiosna &#8211; wczesne lato).  Ponadto solidna tolerancja na choroby typowe dla upraw kapustnych (Fusarium, bakteryjna czerń krzyżowa) umożliwia ograniczenie ryzyka strat i podnosi efektywność produkcji.</p>
<p><strong>Główne cechy odmiany Excalibur F1</strong></p>
<ol>
<li>Wczesny czas dojrzewania &#8211; cykl około 78 dni zapewnia producentowi możliwość wcześniejszego zbioru i wejścia na rynek z przewagą czasową.</li>
<li>Zwarta konstrukcja główki &#8211; kulista, dobrze wypełniona główka pozwala na wysoką efektywność zbioru i minimalizację strat podczas transportu.</li>
<li>Wysoka zdrowotność &#8211; wysoka tolerancja na Fusarium (Foc HR) i umiarkowana tolerancja na Xcc czynią tę odmianę bezpiecznym elementem zaawansowanej technologii produkcji.</li>
<li>Elastyczność zastosowania &#8211; odpowiednia zarówno na rynek świeży (surówki, sałatki), jak i przetwórstwo (kwaśnienie, cięcie), co zwiększa zakres zastosowań i możliwości sprzedażowe.</li>
<li>Stabilność w polu &#8211; dobra zdolność utrzymania jakości główki, mała tendencja do pękania, pozwala na przetrzymanie w polu w odpowiednich warunkach, co ułatwia logistykę zbioru i transportu.</li>
</ol>
<p>Dla profesjonalnego producenta warzyw wybór odmiany Excalibur F1 firmy Bejo oznacza inwestycję w sprawdzoną kapustę wczesną, która łączy krótki okres wegetacji, wysoką zdrowotność, uniwersalne przeznaczenie.</p>
<p>Artykuł <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-excalibur-f1/">Kapusta biała Excalibur F1</a> pochodzi z serwisu <a rel="nofollow" href="https://tomato.poznan.pl">Tomato nasiona Holenderskie</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://tomato.poznan.pl/produkt/kapusta-biala-excalibur-f1/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
