Szybki kontakt
61 865-25-39

Koszyk

Problemy z prawidłowym wzrostem roślin

1 Problem

WZROST ROŚLINY – Na każdym etapie rozwoju roślin mogą wystąpić czynniki, które doprowadzą do spowolnionego rozwoju roślin uprawowych. Tego typu zatrzymanie wzrostu wpływa negatywnie na plonowanie oraz jakość uzyskanego plonu.

2 Analiza

WARUNKI STRESOWE – Roślina, będąc narażona na gwałtowne zmiany temperatur, utratę nadmiernej ilości wody, zbyt niskie temperatury, doświadcza różnego rodzaju zaburzeń. Każdy rodzaj niekorzystnych warunków pogodowych prowadzi roślinę do stresu, którego skutkami są spowolniony rozwój czy też całkowite jego zatrzymanie. Wynika to z faktu, że roślina musi wytworzyć konkretne związki organiczne, potrzebne jej do ochrony przed skutkami stresora. Ze względu na to energia, którą roślina wykorzystałaby w procesach tworzenia hormonów, białek czy podziałów komórkowych, zostaje zużyta.

Finalnie, przekłada się to na słabszy rozwój konkretnych tkanek. W poszczególnych fazach rozwoju, kiedy tworzy się i rozwija system korzeniowy, tego typu sytuacje prowadzą do jego gorszego funkcjonowania, a tym samym mniejszej dostępności składników odżywczych.

3 Rozwiązanie

WZMOCNIENIE – Roślina, mająca podwyższoną zawartość związków organicznych regulujących procesy osmozy, reakcje na duże straty wody, kondycję błon komórkowych, dużo sprawniej poradzi sobie z pojawiającym się stresorem. Zapewnienie roślinom szybko przyswajalnych aminokwasów roślinnych, w postaci gotowych do wykorzystania oligopeptydów, pozwala mniejszym kosztem zregenerować się po wystąpieniu czynnika stresogennego. Dodając do tego gotowe związki, nazywane prekursorami hormonów, pozwala roślinie w krótszym czasie wytworzyć hormony, które w sposób odpowiedni do jej fazy rozwój, ukierunkują jej rozwój.

4 Zalecany produkt: Cifo Sinergon 2000

Zalecana dawka: 2L/ha

  • Ogranicza ryzyko zahamowania wzrostu przy stosowaniu pestycydów
  • Stymuluje wzrost i rozwój systemu korzeniowego
  • Zwiększa odporność roślin na warunki stresowe
  • Zwiększa syntezę chlorofilu
Biostymulator Cifo Sinergon 2000

5 Zalecany produkt: Cifo ERT 23 Plus

Zalecana dawka: 1-4L/ha

  • Wzmacnia syntezę białek oraz kwasów nukleinowych (kwas foliowy)
  • Chroni i przyspiesza regenerację rośliny po stresie abiotycznym i metabolicznym (glicyna, betaina)
  • Zapewnia aminokwasy, witaminy oraz naturalne stymulatory wzrostu (wyciąg z lucerny)
  • Dostarcza naturalnych stymulatorów wzrostu (wyciąg z alg morskich)

O producencie

Cifo jest wiodącym producentem naturalnych biostymulatorów. Ta założona we Włoszech firma posiada ponad 50 lat doświadczenia w branży produktów biostymulujących, a jej sieć dystrybucji obejmuje ponad 50 krajów na świecie. Do najpopularniejszych biostymulatorów Cifo należą: Sinergon 2000, Biotron oraz ERT 23 Plus.

WSZYSTKIE PRODUKTY CIFO

biostymulatory CIFO