Szybki kontakt
61 865-25-39

Koszyk

Zwalczanie zgnilizny twardzikowej

zgnilizna twardzikowa rzapaku

1 Problem

ZGNILIZNA TWARDZIKOWA – Objawia się występowaniem białej pleśni na liściach, łodygach oraz innych częściach roślin. Infekcja niszczy uprawę zmniejszając plon nawet o 60%. Do najczęściej porażanych gatunków należą: rzepak, słonecznik, tytoń, fasola, sałata, groch, ziemniaki, warzywa kapustne oraz korzeniowe.

2 Analiza

SCLEROTINIA SCLEROTIORUM – Zgnilizna twardzikowa wywoływana jest przez grzyba Sclerotinia sclerotiorum, którego formy przetrwalnikowe (sklerocja) zimują w glebie. Sklerocjów nie da się zwalczyć metodami chemicznymi.

3 Rozwiązanie

ZNISZCZENIE ŹRÓDŁA PROBLEMU – Aby skutecznie ochronić uprawę przed zgnilizną twardzikową, konieczne jest zastosowanie środka biologicznego, który niszczy źródło problemu – sklerocja, a nie tylko próbuje osłonić roślinę przed infekcją, jak niektóre dostępne na rynku środki.

4 Zalecany produkt: Lalstop Contans WG

Sposób stosowania: mieszanie z glebą, dawka: 2kg/ha (rzepak)

  • Niszczy źródło problemu (“dobry grzyb” niszczący “złego grzyba”)
  • Łatwy w stosowaniu (przedsiewnie, mieszając z glebą)
  • Sprawdzony środek (stosowany w 26 krajach)
Contans WG 4KG

O producencie

Lallemand Plant Care jest innowacyjnym producentem środków ochrony roślin należącym do działającego od końca 19 wieku koncernu Lallemand. Powstały w 2006 roku oddział Lallemand Plant Care posiada swoje zaplecze infrastrukturalne i badawcze we Francji, a jego produkty dostępne są we wszystkich krajach UE. Najpopularniejszym produktem Lallemand’a w Polsce jest Lalstop Contans WG, który dawniej występował w ofercie firmy Bayer jako Bayer Contans WG.

WSZYSTKIE PRODUKTY LALLEMAND

logo lallemand plant care